Meme Neden Sarkar

0
147
görünümler

Meme Neden Sarkar : Bazı memelerde sarkma kaçınılmazdır. Kilo alma, , sigara,hamilelik yaşlanma,yer çekimi gibi sebepler den göğüsler iniz sarkabilir. Meme ler dış etkenler den zarar gördüğün de değişikliğe uğrar bunun sonucun da memeleri destekliyen bağlar gevşer ve sarkmaya sebep olur. Ama bu sarkmalar dan kendinizi korumak için yapabileceği niz bir sürü yöntem var..

Meme Neden Sarkar
Meme Neden Sarkar

 

Meme Neden Sarkar

Meme kanseri konusunda başta kadınlar olmak üzere toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla hazırladığımız sitemizde; meme sağlığı, meme hastalıkları ve meme kanseri, tanı ve tedavi yöntemleri hakkında merak ettiğiniz her şeyi bulabilir aklınızdaki soru işaretlerini giderebilir siniz Sitemiz de meme kanseri ile tanısı alarak tedavi sürecinde olan ve tedavisi tamamlan mış kişilere yönelik öneriler de yer alıyor.

Meme sağlığımızı korumak için farkın da olmak yetmez ertelemeyin hareket e geçin Elle kendi kendinize muayenenin yanı sıra her yıl düzenli tarama yaptırarak sağlık risklerine karşı önlem alın erken teşhis imkanı yakalayıN

Meme Neden Sarkar – ÇÖZÜMÜ NELER YAPABİLİRSİNİZ?

  1. Yer çekimine karşı sizinle birlikte savaşmaları için göğüs kaslarınızı güçlendirin.
  2. Egzersiz yaparak vüdunuzu genç ve fit tuttun. Egzersizleriniz sırasında sporcu sütyeni giymeyi unutmayın. Sporcu sütyenleri egzersiz sırasında daha rahat etmeninizi sağlayacaktır. Ayrıca bu sütyenlerin göğüsleri destekleyici ve göğüs sıkılaştırıcı etkisi vardır.
  3. Sıcak ve güneşli yaz aylarında göğüslerinizi ultraviyole ışınlarına ışınlarından koruyun. V yakalı tişörtler serinletici ve çok güzel olabilir ama UV ışınları cildin dokusuna çok zarar verir cildin esnekliğini azaltır.
  4. Sigara içmeyerek cildinizin elastikliğini koruyun. Sigara içmek kan akışını yavaşlatarak cildin daha hızlı yaşlanmasınasebep olur.
  5. Bol bol taze meyve ve sebze yiyerek cildinizi genç tutun. Aldığınız vitamin ve mineraller sayesinde genç ve sağlıklı meme dokularına sahip olacaksınız.
  6. Hızlı kilo alıp, vermeyin. Eğer kilo vermeyi ya da almayı planlıyorsanız bunu yavaş yavaş ve planlı yapın.
  7. Nemlendirici kullanarak cildinizi nemli tutun. Duştan sonra nemlendirici kullanarak cildinizi yumuşak ve esnek tutun, bu cilt hasarını önler ve çabuk iyileşmesine yardımcı olur.
  8. Yeterli protein alarak cildinizi esnek tutun. Vücudunuz iyileşmek için protein kullanır, bağ dokularını güçlendirir.
  9.  Emzirmekten korkmayın emzirmek meme sarkmasına bir etken değildir, asıl etken hamileliğin kendisidir. Hamileyken kilo alımınızı durduramazsanızda, en aza indirebilir, sağlıklı beslenebilirsiniz.
  10. Çok kilo almaktan kaçının eğer memelerinizin ağırlığı artarsa yer çekimine karşı direnci azalıcaktır.

 

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz